Supra sp. z o.o.

ASIMS+ Zintegrowany System Zarządzania jest systemem klasy ERP/MRPII. Aktualna wersja systemu jest oznaczona jako 9.7.2. System ASIMS+ składa się z wielu modułów ściśle ze sobą zintegrowanych. Jest bardzo rozbudowany co dzięki odpowiedniej konfiguracji systemu daje możliwość dopasowania funkcjonalności do potrzeb i wymagań stawianych przez każdą firmę.

Zintegrowany System ASIMS + pracuje na najlepszych bazach danych, między innymi: IBM DB2, IBM Informix Dynamic Server, Oracle oraz PostgreSQL. ASIMS+ pracuje na większości dostępnych platformach sprzętowych pracujących pod kontrolą systemów operacyjnych typu UNIX, np. AIX, HP-UX, SCO UnixWare, Linux, itp. Również tak unikalnych jak DYNIX/ptx. ASIMS+ jest tworzony przy użyciu technologii SUPRA-RAD wytworzonej w celu uproszczenia i przyśpieszenia procesu tworzenia oprogramowania jak również jego modyfikacji.

Użytkownik systemu ASIMS+ ma do wyboru dwie metody pracy z systemem:

  1. terminal tekstowy komunikaujący się z serwerem przy pomocy protokołu telnet lub ssh
  2. terminal graficzny pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Windows. Terminal ten oferuje wiele funkcji, które standardowo są niedostępne w terminalach znakowych, jak chociażby personalizacja wyglądu czy integracja z pakietami biurowymi. Jest w pełni zintegrowany z pakietem Microsoft Office co umożliwia między innymi eksport danych do arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel czy edytora Microsoft Word. Jest również zintegrowany z pakietem biurowym OpenOffice.